Szkoła Podstawowa  im.Janusza Kusocińskiego

ROZKŁAD DOWOZÓW UCZNIÓW W DNIU 02.09.2019

Autobus nr 1                       Autobus nr 2               Autobus nr 3

8.15   kol. Brudzewice        8.20  Wapnica              8.20 Suchanki

8.25   Brudzewice              8.35  Suchań szkoła     8.30  Modrzewo

8.30  Słodkówko                                                  8.35  Tarnowo    

8.35  Suchań szkoła          8.45  Nosowo               8.45  Suchań kościół

                                        8.50 Suchanówko        8.50 Słodkowo

8.45 Żukowo                     8.55 Suchań kościół     8.55 Suchań kościół

8.50 Sadłowo  

8.55 Suchań kościół     

ROZKŁAD ODWOZÓW UCZNIÓW W DNIU 02.09.2019

AUTOBUS NR 1                 AUTOBUS NR 2          AUTOBUS NR 3

11.30                                11.30                           11.30

Suchań                           Suchań                        Suchań                  

Sadłowo                         Suchanówko                 Suchanki

Żukowo                           Nosowo                       Tarnowo

                                                                          Modrzewo

12.00                              12.00                          12.00 

Suchań                            Wapnica                    Słodkowo     

Słodkowo

Brudzewice

Kol. Brudzewice

UWAGA RODZICE

Zebranie dla rodziców dzieci oddziałów przedszkolnych  i klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020 odbędzie się dnia

28.08.2019r (środa)   o godzinie 16.00

w poszczególnych klasach.

                                                                                     Dyrektor SP Suchań 

                                                                                       Ryszard Jamroży

 

Uwaga uczniowie i rodzice

Inauguracja roku szkolnego 2019/20

Inauguracja roku szkolnego 2019/20 odbędzie się w dniu 02.09.2019 r.
( poniedziałek)
 o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Suchaniu. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzi zorganizowana w kościele parafialnym w Suchaniu, msza św., dla wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły w tym samym dniu o godzinie 9.00.  Przywozy i odwozy uczniów  zostaną podane odrębnym pismem.

                                                                                  Dyrektor SP Suchań

                                                                                      Ryszard Jamroży

Apel pożegnalny absolwentów SP i Gimnazjum

  

W dniu 18 czerwca 2019 roku społeczność uczniowska po raz ostatni pożegnała absolwentów gimnazjum i po raz pierwszy absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Tradycyjnie rozpoczęto tańcem - polonezem w wykonaniu klas ósmych i walcem wiedeńskim w wykonaniu uczniów klasy trzeciej gimnazjum.

Wręczono nagrody Burmistrza dla osiągających najwyższe wyniki w nauce absolwentom szkoły, nagrody książkowe dla najlepszych uczniów, nagrody szkolne dla sportowców i pracujących w Samorządzie Uczniowskim; rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Swoich kolegów pożegnali także uczniowie klas siódmychj wręczając doroczne nagrody Gimprize i Schoolprize tym, którzy w sposób nietuzinkowy zapisali się w historii szkoły. 

Wszystkim asolwentom życzymy powodzenia w szkołach średnich oraz udanych wakacji. 

Zapraszamy do galerii, aby obejrzeć zdjęcia.

Apel kończący rok szkolny 2018/2019

19 czerwca 2019 roku uroczyście zkończono rok szkolny 2018/2019.

W obecności zaproszonych gości pożegnaliśmy odchodzących na emeryturę: Grażynę Makuch i Irenę Pakułę a także przechodzącego do innej szkoły - Piotra Lulka.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, stypendia szkolne oraz nagrody szkolne- Złote Tarcze, dyplomy Pomocna Dłoń i nagrody książkowe. Złożono gratulacje za osiągnięte rezultaty sportowe, edukacyjne oraz wyniki egzaminów na koniec gimnazjum i szkoły podstawowej. 

Po oficjalnej części uczniowie i rodzice spotkali się w klasach, aby pożegnać rok szkolny oraz życzyć sobie udanych i bezpiecznych wakacji. 

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

 

Zapraszamy do galerii, aby obejrzeć zdjęcia.

 

Uwaga uczniowie klas VIII i III Gim

 

 

 

 

W dniu 14.06.2019r tj. piątek od godziny 10.00 będzie można sprawdzić swoje wyniki z:

  • egzaminu gimnazjalnego na stronie OKE Poznań,
  •  egzaminu ósmoklasisty na stronie wyniki.edu.pl

Zalogować się można tylko przy pomocy specjalnych loginów i haseł. Klasy III Gimnazjum loginy już dostali od wychowawcy, natomiast klasy ósme loginy otrzymają w środę od wychowawców.

Akcja charytatywna dla Domu Dziecka została zorganizowana przez kółko dziennikarskie i bibliotekę szkolną. Do akcji przyłączyli się uczniowie i nauczyciele organizując wyprawkę dla niemowląt, artykuły kosmetyczne, szkolne a także nie zabrakło słodyczy.

30 maja odwiedziliśmy Dom Dziecka w Stargardzie i Witkowie gdzie mogliśmy poznać rocznego Natanka, uroczego Olusia i 17 letnią przyszłą mamę.

Wizyta była bardzo pouczająca i emocjonalna.

Wycieczka do Zieleniewa i Kołobrzegu

W dniu 24 maja 2019 r. uczniowie klas 1 a i 1 b  pod opieką wychowawców p. Agnieszki Pilżys i p. Moniki Sobczak wyjechali na wspólną wycieczkę nad morze. Uczniom towarzyszyli rodzice, opiekunowie, a czasem rodzeństwo. Najpierw udaliśmy się do parku rozrywki do Zieleniewa, gdzie  czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mogliśmy jeździć konno, autem terenowym, karmić i obserwować zwierzęta oraz podziwiać pokaz kaskaderski. Po obiedzie pojechaliśmy do Kołobrzegu, by skorzystać z rejsu statkiem wycieczkowym. Następnie spacerowaliśmy po mieście, bawiliśmy się na plaży i zobaczyliśmy molo. Pogoda i dobry humor dopisały, co sprawiło, że mamy wiele miłych wspomnień z tego wyjazdu.

Unihokeistki z "Kusego" w Bieszczadach

Dziewczęta z "Kusego" pieszymi wędrówkami po bieszczadzkich połoninach (30 maja - 05 czerwca 2019) podsumowały udany sezon sportowy.

Rajd wzdłuż rzeki Krąpiel

W sobotę,  25 maja odbył się ostatni w tym roku szkolnym  rajd pieszy pod patronatem Koła Turystyczno-Krajoznawczego WRZECIONO. Uczestnicy z wielką satysfakcją  pokonali trudną, pełną przeszkód ( zwalone drzewa, bagienne tereny, strome zbocza) trasę biegnącą wzdłuż  rzeki Krąpiel. Naszym przewodnikiem był Pan Robert Kawa z Nadleśnictwa Dobrzany. Rajd dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

Do zobaczenia we wrześniu!

24 maja 2019

Z okazji Dnia Sportu Szkolnego i Dnia Dziecka uczniowie klas IV-VIII oraz trzeciej gimnazjum wraz z wychowawcami odbyli pieszy rajd na okoliczne łąki. Korzystając z pięknej pogody i dobrych humorów upieczono kiełbaski, bawiono się piłką , układano stosy świeżo skoszonej trawy, odbył się pokaz szybkiego gaszenia ogniska oraz korzystano z pierwszych kąpieli słonecznych. 

Chcesz wiedzieć więcej - obejrzyj naszą galerię. 

                                                 Wycieczka do Wrocławia

  W dn. 9-10 maja 2019r. uczniowie klas piątych wyjechali na wycieczkę do Wrocławia.

Odwiedzili wiele ciekawych miejsc, np. Panoramę Racławicką, Stare Miasto i Rynek, Stare Jatki, mosty, Ostrów Tumski, Halę Stulecia, Park Szczytniewskiego, fontannę multimedialną,  Ogród Japoński, ZOO i Afrykarium.

zapraszamy do galerii do obejrzenia zwiedzanych miejsc.

ODWIEDZILIŚMY   WARSZAWĘ

9 maja 2019 wyruszyliśmy na szkolną wycieczkę do Warszawy (kl. VI – VIII SP).

Już pierwszego dnia zachwyciły nas widoki stolicy z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki i ogrodu na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, pozowaliśmy do zdjęć z warszawską Syrenką           i pojechaliśmy metrem do Centrum Nauki Kopernik.

Kolejne dni spędziliśmy w Łazienkach, na Starówce, w Zamku Królewskim, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a w muzeum zerwaliśmy 63 kartki z kalendarza Powstania Warszawskiego.

Ale nie ma to jak PGE Narodowy, gdzie wrażenie robi zarówno 58 tysięcy miejsc na widowni jak               i szatnia naszej piłkarskiej kadry narodowej. Nie co dzień mamy okazję usiąść na podgrzewanej ławce rezerwowych!

ODWIEDZILIŚMY   PRAGĘ I SZWAJCARIĘ SAKSOŃSKĄ

W dniach 06-08 maja2019   uczniowie klasy szóstej, ósmej szkoły podstawowej oraz trzeciej gimnazjum odbyli historyczno-przyrodniczą wycieczkę do Pragi i malowniczej szwajcarii Saksońskiej 

Przez pierwsze dwa dni wędrowaliśmy historycznymi ulicami Pragi; zachwyciły nas widoki stolicy stolicy Czech widoczne ze wzgórz Lorety, zwiedziliśmy Hradczany, słynną Złotą Uliczkę i Most Karola. 

Podziwialiśmy Rynek Staromiejski  i Ratusz z zegarem "Orloy", czeski Parlament i Plac Wacława.

trzeci dzień to zwiedzanie Szwajcarii Saksońskiej: Bastei i twierdzy górskiej Kongstein. Podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki malowniczych formacji skalnych . 

zapraszamy do galerii, gdzie umieściliśmy zdjecia z naszej wycieczki.

Uwaga rodzice dzieci 6 – letnich

 

    Spotkanie w sprawie przekazania diagnoz dojrzałości szkolnej dziecka sześcioletniego odbędzie się dnia 30.04.2019r. (wtorek) o godzinie 15.30 sala 404.

                                                                     

Dyrektor szkoły

                                                                       Ryszard Jamroży

Szanowni Rodzice

Informuję, że akcja strajkowa nauczycieli Szkoły Podstawowej w Suchaniu będzie dalej kontynuowana do dnia 26.04.2019 r./piątek/.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się do Państwa z prośbą o zapewnienie opieki swoim dzieciom. My, ze swojej strony będziemy się starali zapewnić Państwa dzieciom bezpieczne warunki pobytu w szkole. W takiej sytuacji informuję, że:

■  w dniach 18-19.-04.2019 r./ czwartek, piątek/ i 23.04.2019 r./ wtorek/ pracującym rodzicom szkoła zapewni zajęcia opiekuńcze dla uczniów;

■ w dniach 24-26.04.2019 r./środa-piątek/ zajęć dydaktycznych nie będzie, szkoła zapewni zajęcia opiekuńcze; dla uczniów którzy przyjdą do szkoły będą wydawane posiłki oraz zostaną zorganizowane przywozy i odwozy. Ponadto  za dni 24-26.04.2019 r. dla rodziców dzieci należy się zasiłek opiekuńczy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem ( wniosek Z-15 A).

W przypadku odwołania akcji strajkowej zajęcia lekcyjne w dniach

24-26.04.2019 r. odbywać się będą normalnie, o czym rodzice i uczniowie zostaną osobno powiadomieni.

Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji. 

                          Dyrekcja szkoły                                      

RAJD WIOSENNY

W sobotę, 23 marca odbył się ( patronatem Koła Turystyczno- Krajoznawczego WRZECIONO ) wiosenny rajd pieszy. Uczestnicy rajdu  pokonali trasę długości 8km biegnącą w okolicach miejscowości Nosowo, Suchanówko i Suchań.

Maszerując  polnymi drogami wśród łąk, pól i lasów podziwiali uroki budzącej się do życia  przyrody. Pogoda i humory dopisały, co obrazują poniższe zdjęcia.

 Do zobaczenia w kwietniu !

.

FESTIWAL JĘZYKÓW OBCYCH 2019

W dniach 18–21 lutego w naszej szkole odbywało się szkolne święto języków obcych.  

 Podczas obchodów mieliśmy okazję zjeść angielski i niemiecki obiad w towarzystwie członków brytyjskiej rodziny królewskiej i gości z Bawarii, za których przebrali się uczniowie klas starszych. Zagłosowaliśmy też jako jury na najładniejszą pracę językowego projektu „Symbole krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”, za który nagrody wręczył pan dyrektor podczas finału naszego festiwalu. Z przyjemnością wysłuchaliśmy piosenek w języku obcym i obejrzeliśmy wielojęzyczne przedstawienie przygotowane przez klasy siódme.

Następna praktyczna lekcja języków obcych już za rok!

.

PROFILAKTYKA NA SCENIE

W dniu 8 lutego 2018r. kolejny raz gościliśmy na naszej szkolnej scenie aktorów TEATRU KURTYNA  z Krakowa. W ich wykonaniu uczniowie naszej szkoły, podzieleni na trzy grupy wiekowe, obejrzeli spektakle: „Zaczarowany prezent” – klasy 1-3 i oddziały przedszkolne, „Ciamajda” – klasy 4-6 oraz „Wyzwanie” – klasy 7-8  i 3 gimnazjum. Spektakle poruszały tematykę ryzykownych zachowań, problemu uzależnienia od różnych środków psychoaktywnych, zjawiska przemocy, w tym cyberprzemocy, a także konieczności dbałości  o własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Podkreślały znaczenie budowania i podtrzymywania prawidłowych relacji rodzinnych i rówieśniczych. Poprzez interesującą fabułę i świetną grę sceniczną, aktorzy  wskazali sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji, rozwiązywania konfliktów,  radzenia sobie z presją grupy rówieśniczej czy mediów. Po każdym spektaklu odbyła się krótka prelekcja dotycząca najważniejszych problemów pokazanych                               w przedstawieniu. Prowadzący zwrócili uwagę uczniów na rangę wartości i właściwych postaw w życiu człowieka, szacunku dla zdrowia i potrzeby akceptacji.

Spektakle zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suchaniu

ferie zimowe - 28.01.  - 10.02.2019

    27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się dn. 13.01.2019r.

W tym dniu wolontariusze- uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Suchaniu zbierali pieniądze w różnych miejscowościach gminy Suchań.

       Nawet ulewny deszcz nie przeszkodził i akcja zbierania pieniędzy przebiegała bez zakłóceń. Nasi wolontariusze zebrali rekordową sumę:

2749,83 zł.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

                                                                          

 

PODZIĘKOWANIE

 „Istnieją ludzie, którzy dają z radością w sercu.

Właśnie ta radość jest ich nagrodą.”

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które udzieliły wsparcia

w realizacji szkolnego projektu

 „Świąteczna paczka 2018”.

Dzięki Waszej hojności obdarowaliśmy świątecznymi paczkami

13 rodzin uczniów naszej szkoły.

Niech dobro, które uczyniliście, wraca do Was w Nowym Roku 2019.

 

                               Z życzeniami wszelkiej pomyślności –                         organizatorzy projektu.

PODZIĘKOWANIE

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele

serdecznie dziękujemy za aktywny udział

w KIERMASZU BOŻONARODZENIOWYM

organizowanym w naszej szkole. Dzięki Waszej hojności

będziemy mogli zrealizować zaplanowany cel, którym jest

zakup: ławek przy świetlicy szkolnej, na salę gimnastyczną,

dystrybutora wody oraz pomocy dydaktycznych. Jak zawsze

mogliśmy na Was liczyć, za co bardzo dziękujemy.

 

Koordynator kiermaszu

Małgorzata Szewczyk

ZNAMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 26.11.2018r. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu     z przedstawicielami Policji z Posterunku w Suchaniu. Panowie Policjanci przypomnieli naszym najmłodszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych np. na lodzie. Dzieci brały udział w zaimprowizowanych scenkach, gdzie wykazały się umiejętnościami i wiedzą np. jak należy udzielić pomocy  lub zawiadomić odpowiednie służby.  Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki w postaci odblaskowych opasek, chust lub książek o zasadach bezpieczeństwa

Z życia Koła Turystyczno- Krajoznawczego WRZECIONO…

 

 

Uczestnicy listopadowego rajdu pieszego ( 17 XI 2018r.) pokonali trasę długości 4km biegnącą w ciekawym przyrodniczo terenie (Dolina Iny), w okolicach Suchania. Podsumowaniem imprezy było wspólne ognisko. Piękna pogoda sprawiła, że impreza była wyjątkowo udana..

W tym roku po raz kolejny organizujemy w naszej szkole

         KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY,

            który odbędzie się, 14.12.2018r. w godz. 9:00 - 13:00.

          Celem tegorocznego kiermaszu jest zbiórka funduszy na zakup

          ławeczek przy świetlicy szkolnej, ławeczek na gimnastykę, 

          pomocy dydaktycznych oraz dystrybutora wody pitnej.

          Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału i współpracy Was

                                  drodzy rodzice, uczniowie i nauczyciele.

       W kiermaszu uczestniczą uczniowie klas O- VIII, gimnazjum wraz                          z wychowawcami świetlica, Rada Rodziców, uczniowie kształcenia                       specjalnego.

                            Zapraszamy do miłej współpracy.

                               Koordynator Projektu.

archiwum szkolne 2017

NIEPODLEGŁOŚCIOWY DZIEŃ SPORTU

"W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"

W dniu 30.11.2018 r zorganizowano w naszej szkole "Niepodległościowy Dzień Sportu", aby na sportowo uczcić 100 lat Niepodległej.

W programie przewidziano zawody sportowe z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Konkurencje sportowe były zróżnicowane pod względem trudności ale emocji sportowych nie zabrakło. 

 

Tydzień Edukacji Globalnej 19-25 listopada2018

Edukacja globalna to część kształcenia obywatelskiego i wychowania. Tłumaczy, jak funkcjonuje współczesny, zglobalizowany świat. Wyjaśnia zjawiska i współzależności, które łączą ludzi i miejsca z różnych regionów świata i przygotowuje do stawiania czoła wyzwaniom dotyczącym całej ludzkości.

W tym roku Tydzień Edukacji Globalnej przebiega pod hasłem: „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata.”

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do odwiedzenia stron poświęconych edukacji globalnej oraz odwiedzenia wystawy szkolnej.

Sukces naszych uczniów

15 listopada w szkółce leśnej w Szadzku odbył się finał konkursu               o Ińskim Parku Krajobrazowym. Organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Brali w nim udział uczniowie szkół podstawowych : z Ińska, Węgorzyna, Chociwla i Suchania.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli:

                    I miejsce zespołowo oraz indywidualnie:

                   II miejsce – Antoni Poniżnik  kl. V a

IV miejsce – Jędrzej Dąbek kl. V a, Mikołaj Maliniak kl. VI a

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a główna nagroda- głośnik Karaoke- trafił do Suchania.

100 LAT NIEPODLEGŁEJ

 

 

9 listopada odbyły się szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które uczciliśmy montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły, przystrojeniem klas i korytarzy symbolami narodowymi, własnoręcznie wykonanymi kotylionami  i odświętnym strojem. Przeplatane poezją  i pieśniami patriotycznymi fragmenty z historii narodu polskiego walczącego  o Wolną i Niepodległą Polskę pozwoliły nam uczestniczyć  w szkolnej uroczystości w poważnej i wzniosłej atmosferze.

O godz. 11.11, wraz z zaproszonymi gośćmi, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję szkół i, w postawie zasadniczej, zaśpiewaliśmy cały, czterozwrotkowy Hymn  Państwowy.

 

 

UCZYMY  SIĘ,  JAK  ZDROWO  ŻYĆ

 Szkolne Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia odbyły się w tym roku w październiku, pod przewodnim hasłem: „Twoje zdrowie – największy skarb.”

 Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach: w konkursie plastycznym,  w konkursach wiedzy o zdrowiu, zajęciach warsztatowych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęciach   z zakresu profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych. We wszystkich klasach odbyły się  również zajęcia wychowawczo – profilaktyczne poświęcone tematyce Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

 Wszyscy laureaci konkursów i wyróżnieni uczniowie na najbliższym apelu otrzymają nagrody rzeczowe, ufundowanymi przez Gminę Suchań.

 

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej.

 

26 października br. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. W uroczystości wzięli udział uczniowie nauczania wczesnoszkolnego, rodzice, dyrekcja szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców oraz  grono pedagogiczne. Występ artystyczny bohaterów dnia zachwycił wszystkich zebranych. Po nim nastąpiło oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonał Pan Ryszard Jamroży - Dyrektor Szkoły. "Pasuję Cię na ucznia" – mówił Pan Dyrektor dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion najmłodszych uczniów. Każdy pierwszak otrzymał bilet wstępu na rewię lodową w Szczecinie, na  przedstawienie oparte na motywach baśni „Śpiąca królewna”. Następnie koleżanki i koledzy z klasy trzeciej życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce i obdarowali prezentami. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie i dzieci wraz z rodzicami udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Uczeń - jak to dumnie brzmi!

Rajd ścieżkami rezerwatu przyrody "Głowacz"

20 października  w piękny, jesienny dzień odbył się kolejny rajd pieszy  pod patronatem Koła Turystyczno- Krajoznawczego WRZECIONO. Tym razem wyruszyliśmy do Ińskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy rajdu pokonali trasę długości 8km biegnącą urokliwymi ścieżkami  rezerwatu przyrody ,,Głowacz”. Aktywnie spędzając czas, mieli jednocześnie  możliwość podziwiania uroków ,,złotej polskiej jesieni” i  zdobycia  najwyższego  wzniesienia Wyżyny Ińskiej – Głowacza. Wzięło w nim udział 53 osoby. Na zakończenie tradycyjnie zorganizowano ognisko.                                         

Do zobaczenia w listopadzie!

Licytacja, pomagamy chorej dziewczynce.

Szanowni rodzice, nauczyciele, uczniowie,

Przekazuję link https://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=50481834 do ewentualnej licytacji odzieży mojej córki, w ten sposób pomożemy nieuleczalnie chorej dziewczynce, o której wszystko  możecie się dowiedzieć klikając informacje z licytacji.

                                                            Proszę o ewentualne wsparcie

                                                         Dyrektor szkoły Ryszard Jamroży

NIEBEZPIECZNA GRA „MOMO CHALLENGE”

Policja ostrzega przed grą „Momo Challenge”. Na niebezpieczeństwo narażone są przede wszystkim dzieci. „Momo Challenge” to forma gry, która rozprzestrzenia się dzięki mediom społecznościowym oraz komunikatorom zainstalowanym w telefonach komórkowych.

Gra polega na zaakceptowaniu zaproszenia do znajomych od „Momo”, makabrycznie wyglądającej lalki. Jeśli doda się ją do swoich kontaktów, Momo przesyła straszne wiadomości. „Ofiara” zaczyna otrzymywać groźby oraz instrukcje przekonujące do wykonywania określonych zadań. Początkowo Momo jest miła i próbuje zaprzyjaźnić się    z  dzieckiem. Dołączenie strasznej postaci do kontaktów skutkuje zainfekowaniem urządzenia użytkownika wirusem wydobywającym prywatne dane.

Momo grozi swoim ofiarom, że upubliczni ich dane i dane najbliższych osób oraz wyrządzi szkodę członkom rodziny. Co istotne, groźby są często „wzbogacane” przerażającymi lub krwawymi obrazami. Warto podkreślić, że Momo zachęca użytkowników gry do samookaleczeń lub samobójstw.

Według spekulacji, gra pochodzi z Japonii. Szybko rozprzestrzeniła się jednak na Amerykę Łacińską i Północną. Numery telefonów związane z „Momo” pochodzą z Japonii, Meksyku i Kolumbii.

Policja zwraca się do rodziców o wzmożoną czujność. 

Z okazji Święta Edukacji Narodowej składamy życzenia Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Życzymy Wam dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy. Sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

Rada Rodziców

przy Szkole Podstawowej w Suchaniu

Uwaga wychowawcy i rodzice !

            Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Suchaniu informuje, że pierwsze spotkanie sprawozdawczo wyborcze odbędzie się w dniu 02.10.2018 r. /wtorek/ o godz. 15.30 w stołówce szkolnej. Obecność na spotkaniu rodziców wytypowanych do nowych trójek klasowych obowiązkowa.

                                              Przewodnicząca Rady Rodziców

                                                          Patrycja Maliniak

Rajd pieszy z Kołem Turystyczno-Krajoznawczym WRZECIONO

W sobotę, 22 września, odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy pod patronatem Kola Turystyczno- Krajoznawczego WRZECIONO. Wzięło w nim udział 50 osób ( uczniowie, rodzice         i nauczyciele). Trasa długości 6km, biegła w ciekawym przyrodniczo terenie  od  miejscowości Modrzewo  w kierunku Jeziora Sierakowskiego. Uczestnicy, aktywnie spędzając wolny czas mieli, jednocześnie możliwość podziwiania piękna jesiennej przyrody i poznawania swojego regionu. Na zakończenie imprezy na polu biwakowym,  obok jeziora zorganizowano ognisko.                               Pogoda i humory dopisały                                                                                   

Do zobaczenia w październiku !                      

"Ratujemy i Uczymy Ratować"

W dniu 19 września zostało zorganizowane szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy dla klas I-III Szkoły Podstawowej w Suchaniu. Szkolenie było prowadzone w ramach ogólnokrajowego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" (RUR). Udział OSP w Programie jest efektem porozumienia pomiędzy Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 

 Ideą RUR jest objęcie nauką resuscytacji wszystkich dzieci uczęszczających do klas I-III w całej Polsce. Program uczy zasad pierwszej pomocy i ma na celu wprowadzenie zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. Szkoleniem objęto łącznie dwie klasy I, dwie klasy II i jedną klasę III oraz 84 uczniów.

18 września 2018 r

W dniu 18 września nasza szkoła wzięła udział w NARODOWYM CZYTANIU „ Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego– akcji pod patronatem Prezydenta RP.  Uroczyście odczytane zostały fragmenty „Szklanych domów” pierwszej części powieści przez dyrekcję naszej szkoły  oraz przedstawiciela Pani Burmistrz- Joannę Kurek. Fragmenty odczytane zostały przez uczniów klasy III gimnazjum, przedstawicieli Rady Rodziców, Seniorów i Biblioteki Publicznej. W trakcie trwania akcji mogliśmy posłuchać gry na skrzypcach Agaty Kwiatkowskiej oraz piosenki „ Warto marzyć” w wykonaniu rodzeństwa Oli i Karola Procyk. Głównymi słuchaczami byli nauczyciele, rodzice, seniorzy i uczniowie klas 6, 8, 3 gimnazjum. Na lektorów czekał słodki poczęstunek.                          Całość prowadzona była przez Sylwię Milewską nauczyciela- bibliotekarza.

Tegoroczna akcja Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. „Wiele zawartych w książce pytań jest dzisiaj w Polsce aktualnych, dlatego wydaje się ona ważna, warto ją przypomnieć i przeczytać”

– powiedział Prezydent Andrzej Duda.

03 września 2018  - inauguracja roku szkolnego 

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się w naszej szkolne uroczystym apelem, na którym obecne były władze miasta i gminy, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice uczniów. 

Burmistrz Suchania Stanisława Bodnar życzyła nauczycielom wielu sukcesów i zadowolenia z pracy w nowym roku szkolnym. Dyrektor szkoły - Ryszard Jamroży przywitał nowych uczniów z klasy pierwszej, którzy dopiero rozpoczynają szkolną przygodę i życzył wszystkim wspaniałych chwil w szkole i realizacji swoich pasji i zainteresowań. Wicedyrektor szkoły - Małgorzata Konopka przedstawiła wychowawców klas i zapoznała ze zmianami organizacyjnymi szkoły.

 

O godzinie 10.30 zabrzmiał pierwszy dzwonek - znak, że wakacje się skończył a  rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019.