Projekty edukacyjne w Gimnazjum Publicznym w Suchaniu w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 tematem przewodnim projektów edukacyjnych był temat                             ,, Jesteśmy spadkobiercami przeszłości".

W projektach edukacyjnych udział wzięło 32 uczniów klas III gimnazjum, 8 nauczycieli było opiekunami w/w projektów.Przez kilka miesięcy pracowano nad wybranymi zagadnienianiami, selekcjonowano materiał, opracowano medialnie oraz przygotowano scenariusze wystąpień,

8 czerwca 2018 roku w świetlicy szkolnej uczniom klasy II gimnazjum i uczniom klas 7 szkoły podstawowej zaprezentowano wyniki projektów. Każdy zespół wraz z opiekunem zaprezentował swój projekt  w postaci  prezentacji multimedialnych, filmów, zdjęć, jedna grupa dodatkowo odegrała scenkę teatralną.

Pomimo tremy występujący uczniowie daliniezły pokaz umiejętności aktorskich a publiczność oglądała projekty z wyjątkowym zaciekawieniem.

Projekty gimnazjalne 2017/2018

W dniu 11 maja 2018 r. odbył się coroczny, Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas

I-III.  Tego roku uczestnicy prezentowali twórczość Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy 12 wierszy o bardzo zróżnicowanej tematyce. Na chwilę, na scenie pojawiły się więc  różni bohaterowie  m.in. „ Dyzio marzyciel”, „Pan Hilary”, „ Zosia Samosia”, Kotek” i inni. Publiczność jak zwykle nie zawiodła i brawami dopingowała artystów na scenie.

Jury w składzie:

• Marzenna Regucka
  • Małgorzata Kamińska
  • Anieszka Pilżys, po  długiej dyskusji podjęło decyzję o przyznaniu:

I miejsca  Lenie Bucy z klasy 2a,

II miejsca  dla Julii Wilińskiej  z 1a , Maciejowi Hope z 1b oraz Alicji Stolarskiej z 3a

III miejsca  dla Karoliny Waligóry z 3b .

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

.

W maju odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 13 uczniów z kl. IV – VI oraz 6 uczniów z kl. VII i gimnazjalnych.

Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik musiał zaprezentować wybrany utwór poetycki i fragment prozy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii kl. IV- VI

I miejsce -   Niemczynowicz Hanna z kl. VI a

II miejsce - Procek Aleksandra z kl. IV b  i Kwiatkowska Agata z kl. IV c

III miejsce- Miazga Wiktoria z kl. IV c i Maliniak Mikołaj z kl. V a

w  kategorii kl. VII i gimnazjalnych

I  miejsce - Sobczak Natalia z kl. II a gim.

II miejsce - Zaśko Weronika z kl. VII a  i Kasprzak Małgorzata z kl. II a gim.

III miejsce- Chudyk Karolina  z kl. II a gim.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.