ROK SZKOLNY 2019/2020

SZUKAMY  „RECEPTY  NA  ZDROWIE”

Szkolne Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia odbyły się w tym roku  w październiku, pod przewodnim hasłem: „Moja recepta na zdrowie”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym i w konkursach wiedzy  o zdrowiu. Wszyscy uczniowie wzięli  udział w zajęciach profilaktyczno – edukacyjnych poświęconych tematyce: fonoholizmu, uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz profilaktyki czerniaka.

Laureaci konkursów:

- KONKURS PLASTYCZNY ( w poszczególnych kategoriach):

• klasy 1-3:

I miejsce: Laura Nehring i Julia Wilińska z klasy 3a

Wyróżnienie: Adrianna Hope i Antoni Jaworski z klasy 1a

• klasy 4-8:

I miejsce:  Maja Ligęza i Laura Harmoza z klasy 6b

Wyróżnienie:  Kornelia Kokoszyńska – Domańska i                                 Alicja Stolarska z klasy 5

Aleksandra Zawiślak i Przemysław Fecak z klasy 4a

- KONKURSY WIEDZY O ZDROWIU ( w poszczególnych kategoriach):

• KLASY 1-3:

I miejsce:  Ewa Szalewicz kl. 1b

Nell Gudewicz  kl. 2a

Aleksandra Finkowiat 3b

• KLASY 4-6:

I miejsce: Jagoda Knape –Szymczak klasa 4a

I miejsce: Bodnar Szymon   klasa 5 b

I miejsce: Szczerba Tomasz  klasa 6a

• KLASY 7 – 8:

I miejsce: Bronisz Natalia  klasa 7a

I miejsce: Zofia Kurek   klasa 8a

DRUŻYNOWO:

W kategorii klas 5-6

I miejsce: klasa VI a

W kategorii klas 7-8

I miejsce – klasa VII a

ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniu 11 maja 2018 r. odbył się coroczny, Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas

I-III.  Tego roku uczestnicy prezentowali twórczość Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy 12 wierszy o bardzo zróżnicowanej tematyce. Na chwilę, na scenie pojawiły się więc  różni bohaterowie  m.in. „ Dyzio marzyciel”, „Pan Hilary”, „ Zosia Samosia”, Kotek” i inni. Publiczność jak zwykle nie zawiodła i brawami dopingowała artystów na scenie.

Jury w składzie:

• Marzenna Regucka
  • Małgorzata Kamińska
  • Anieszka Pilżys, po  długiej dyskusji podjęło decyzję o przyznaniu:

I miejsca  Lenie Bucy z klasy 2a,

II miejsca  dla Julii Wilińskiej  z 1a , Maciejowi Hope z 1b oraz Alicji Stolarskiej z 3a

III miejsca  dla Karoliny Waligóry z 3b .

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Projekty edukacyjne w Gimnazjum Publicznym w Suchaniu w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 tematem przewodnim projektów edukacyjnych był temat                             ,, Jesteśmy spadkobiercami przeszłości".

W projektach edukacyjnych udział wzięło 32 uczniów klas III gimnazjum, 8 nauczycieli było opiekunami w/w projektów.Przez kilka miesięcy pracowano nad wybranymi zagadnienianiami, selekcjonowano materiał, opracowano medialnie oraz przygotowano scenariusze wystąpień,

8 czerwca 2018 roku w świetlicy szkolnej uczniom klasy II gimnazjum i uczniom klas 7 szkoły podstawowej zaprezentowano wyniki projektów. Każdy zespół wraz z opiekunem zaprezentował swój projekt  w postaci  prezentacji multimedialnych, filmów, zdjęć, jedna grupa dodatkowo odegrała scenkę teatralną.

Pomimo tremy występujący uczniowie daliniezły pokaz umiejętności aktorskich a publiczność oglądała projekty z wyjątkowym zaciekawieniem.

Projekty gimnazjalne 2017/2018

W maju odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 13 uczniów z kl. IV – VI oraz 6 uczniów z kl. VII i gimnazjalnych.

Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik musiał zaprezentować wybrany utwór poetycki i fragment prozy.

Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii kl. IV- VI

I miejsce -   Niemczynowicz Hanna z kl. VI a

II miejsce - Procek Aleksandra z kl. IV b  i Kwiatkowska Agata z kl. IV c

III miejsce- Miazga Wiktoria z kl. IV c i Maliniak Mikołaj z kl. V a

w  kategorii kl. VII i gimnazjalnych

I  miejsce - Sobczak Natalia z kl. II a gim.

II miejsce - Zaśko Weronika z kl. VII a  i Kasprzak Małgorzata z kl. II a gim.

III miejsce- Chudyk Karolina  z kl. II a gim.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.