ROK SZKOLNY 2020/2021

Bezpieczni w sieci - konkurs

W lutym w ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu został zorganizowany konkurs plastyczny , wykonywany przy uzyciu dowolnego programu graficznego, który promował zasady bezpiecznego zachowania w Internecie. 

Najlepsze prace są publikowane obok.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy 

Projekt „ Poznajemy Antarktydę”

Uczniowie z klasy II a i II b w lutym uczestniczyli w realizacji  zimowego projektu „ Poznajemy Antarktydę”. Projekt realizowany był w oparciu o lekturę „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów.   Plan działań obejmował treści z zakresu edukacji polonistycznej, przyrodniczej  i  plastyczno- technicznej. Podczas realizacji dzieci zdobyły nowe wiadomości i poszerzyły dotychczasową wiedzę dotyczącą odległego bieguna południowego. Pingwinek Elegancik przez cały projekt pomagał  uczniom zrozumieć jak wygląda jego życie  na Antarktydzie.  Uczniowie oglądali filmy i prezentacje , opisywali wygląd Elegancika i tworzyli mapy myśli.

W ramach realizacji projektu  odbyły się też zajęcia w szkolnej bibliotece.  Uczniowie rozwiązywali quizy  na temat znajomości lektury, a pani bibliotekarka i Elegancik  oceniali odpowiedzi.  Jako podsumowanie drugoklasiści wykonali na zajęciach przepiękne prace plastyczno- techniczne. Wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.  Wszystkie prace zostały wyeksponowane na zimowej wystawie. Można ją obejrzeć w galerii

Światowy  Dzień Tabliczki Mnożenia

W październiku br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona jest w szkołach na całym świecie, w celu  propagowania zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. W naszej szkole, w tygodniu poprzedzającym ŚDTM, na lekcjach matematyki i w czasie przerw międzylekcyjnych odbywały się zabawy z tabliczką mnożenia, w których wykorzystano zagadki, wierszyki, łamigłówki umożliwiające uczniom  powtórzenie i utrwalenie znajomości tabliczki mnożenia oraz biegłego posługiwania się nią. 

W szkolnym Konkursie Tabliczki Mnożenia wzięli udział uczniowie klas IV-VII. Uczestnicy z zapałem walczyli o zwycięstwo. Odbyły się 3 etapy konkursu. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem opanowania tabliczki mnożenia.

W trzecim etapie został wyłoniony zwycięzca został nim uczeń klasy 7a Jędrzej Dąbek, który otrzymał certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia. Cieszy, iż wśród finalistów znaleźli się czwartoklasiści.

 

 Organizator Konkursu ŚDTM

Kinga Kopera.

Tamara Rokita

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

               SZUKAMY  „RECEPTY  NA  ZDROWIE”

 

 

Szkolne Dni Profilaktyki i Promocji Zdrowia odbyły się w tym roku  w październiku, pod przewodnim hasłem: „Moja recepta na zdrowie”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym i w konkursach wiedzy  o zdrowiu. Wszyscy uczniowie wzięli  udział w zajęciach profilaktyczno – edukacyjnych poświęconych tematyce: fonoholizmu, uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz profilaktyki czerniaka.

Laureaci konkursów:

- KONKURS PLASTYCZNY ( w poszczególnych kategoriach):

  • klasy 1-3:

I miejsce: Laura Nehring i Julia Wilińska z klasy 3a

Wyróżnienie: Adrianna Hope i Antoni Jaworski z klasy 1a

  • klasy 4-8:

I miejsce:  Maja Ligęza i Laura Harmoza z klasy 6b

Wyróżnienie:  Kornelia Kokoszyńska – Domańska i                                 Alicja Stolarska z klasy 5

     Aleksandra Zawiślak i Przemysław Fecak z klasy 4a

- KONKURSY WIEDZY O ZDROWIU ( w poszczególnych kategoriach):

  • KLASY 1-3:

I miejsce:  Ewa Szalewicz kl. 1b

                    Nell Gudewicz  kl. 2a

                    Aleksandra Finkowiat 3b

  • KLASY 4-6:

I miejsce: Jagoda Knape –Szymczak klasa 4a

I miejsce: Bodnar Szymon   klasa 5 b

I miejsce: Szczerba Tomasz  klasa 6a

  • KLASY 7 – 8:

I miejsce: Bronisz Natalia  klasa 7a

I miejsce: Zofia Kurek   klasa 8a

DRUŻYNOWO:

         W kategorii klas 5-6

I miejsce: klasa VI a

         W kategorii klas 7-8

I miejsce – klasa VII a

ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniu 11 maja 2018 r. odbył się coroczny, Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas

 I-III.  Tego roku uczestnicy prezentowali twórczość Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy 12 wierszy o bardzo zróżnicowanej tematyce. Na chwilę, na scenie pojawiły się więc  różni bohaterowie  m.in. „ Dyzio marzyciel”, „Pan Hilary”, „ Zosia Samosia”, Kotek” i inni. Publiczność jak zwykle nie zawiodła i brawami dopingowała artystów na scenie.

Jury w składzie:

  • Marzenna Regucka
  • Małgorzata Kamińska
  • Anieszka Pilżys, po  długiej dyskusji podjęło decyzję o przyznaniu:

 I miejsca  Lenie Bucy z klasy 2a,

 II miejsca  dla Julii Wilińskiej  z 1a , Maciejowi Hope z 1b oraz Alicji Stolarskiej z 3a

 III miejsca  dla Karoliny Waligóry z 3b .

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.          

.

 

Projekty edukacyjne w Gimnazjum Publicznym w Suchaniu w roku szkolnym 2017/2018

 W roku szkolnym 2017/2018 tematem przewodnim projektów edukacyjnych był temat                             ,, Jesteśmy spadkobiercami przeszłości".

W projektach edukacyjnych udział wzięło 32 uczniów klas III gimnazjum, 8 nauczycieli było opiekunami w/w projektów.Przez kilka miesięcy pracowano nad wybranymi zagadnienianiami, selekcjonowano materiał, opracowano medialnie oraz przygotowano scenariusze wystąpień,

                    8 czerwca 2018 roku w świetlicy szkolnej uczniom klasy II gimnazjum i uczniom klas 7 szkoły podstawowej zaprezentowano wyniki projektów. Każdy zespół wraz z opiekunem zaprezentował swój projekt  w postaci  prezentacji multimedialnych, filmów, zdjęć, jedna grupa dodatkowo odegrała scenkę teatralną.

Pomimo tremy występujący uczniowie daliniezły pokaz umiejętności aktorskich a publiczność oglądała projekty z wyjątkowym zaciekawieniem.

.

Projekty gimnazjalne 2017/2018 

W maju odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 13 uczniów z kl. IV – VI oraz 6 uczniów z kl. VII i gimnazjalnych.

Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik musiał zaprezentować wybrany utwór poetycki i fragment prozy. 

Zwycięzcami konkursu zostali:

w kategorii kl. IV- VI

      I miejsce -   Niemczynowicz Hanna z kl. VI a

      II miejsce - Procek Aleksandra z kl. IV b  i Kwiatkowska Agata z kl. IV c

      III miejsce- Miazga Wiktoria z kl. IV c i Maliniak Mikołaj z kl. V a

w  kategorii kl. VII i gimnazjalnych

      I  miejsce - Sobczak Natalia z kl. II a gim.

      II miejsce - Zaśko Weronika z kl. VII a  i Kasprzak Małgorzata z kl. II a gim.    

      III miejsce- Chudyk Karolina  z kl. II a gim.

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

.